Pastovací zařízení

Přidáno: 2014/22/12 20:12.32 Počet shlédnutí: 4374

22 Prosinec 2014

Univerzální zařízení pro míchání a pastování medu.

Při konstrukci pastovacího zařízení se vycházelo ze širší použitelnosti zařízení. Jedná se o stavebnici, která se dá nakombinovat podle potřeb včelaře.

   Základem je nerezová nádoba na med se spodní výpustí a poklicí. Nádoba na 50l nebo 70l  je doplněna odnímatelnou vytápěcí rohoží na 230V, sloužicí k ztekucení medu.
   Místo poklice lze namontovat míchací zařízení (motor 230V/370W  s robusní šnekovou převodovkou a celoprostorovým míchadlem). Míchadlo s plexisklovým víkem zakrývá celý prostor nádoby. Na převodovce míchadla je umístěna ovládací skříňka (rozvaděč) z průmyslových kompronentů. Rozvaděč zapíná , jistí a řídí teplotu topné rohože pomocí externího čídla v rozsahu 0 - 60°C. Dále zapíná, jistí a kontroluje přetížení motoru. Motor je spouštěn asymetrickým cyklovačem dle nastavení uživatele. Termostat a cyklovač je možno nahradit PLC automatem s displejem. PLC dokáže zároveň měřit nastavenou teplotu.
  Obrovskou výhodou je možnost koupit jakýkoliv díl samostatně, popřípadě doplnit počet nádob a tím zvýšit kapacitu pastovače. Samozřejmá je dostupnost náhradních dílů a opravitelnost.

 Pastovací zařízeníMíchadlo na medZtekucovací pás na med

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info